سئو چیست؟

what-is-seo
88 / 100

سئو چیست؟

سئو چیست؟ (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سئو چیست ؟ به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر، گاهی اوقات جهت اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو می گوییم .

مهمترین سوالی که کاربران از خود میپرسند آن است که تعریف دقیق سئو چیست. سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

ولی سئو به همین جا ختم نمیشود عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. بعنوان مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

سئو چیست ؟

علاوه براین زمان حضور کاربران در یک سایت تا جستجوی دوباره در گوگل اهمیت ویژه ای خواهد داشت. از زمانیکه کاربر وارد سایت شما میشود تا زمانیکه مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو میکند Dwell Time  نامیده میشود. اگر دوست دارید بدانید تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست پیشنهاد میکنیم مقاله RankBrain چیست

بیشتر بخوانید !
الگوریتم RankBrain

اهمیت سئو در چیست

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند. از این‌رو سئو مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

سئو چیست؟

 کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. بازدید بدست آمده از روش های سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.

سئو سایت چرا مهم است؟

1- در موتور جستجوگر گوگل در هر ثانیه تعداد 63000 عدد جستجو انجام می شود

2- از کسب و کارهای مهم دنیا 61 درصد هستند که سئو را به عنوان مهم ترین المان بازاریابی خود می دانند

3- به طور معمول 41 درصد هزینه های شرکت های بزرگ در فضای مجازی صرف می شود

4- از جستجوهای گوگل میزان 46 درصد به کسب و کارها میتوان اشاره کرد

5- سئو سایت در مقایسه با دیگر هزینه های برای سایت بسیار پایین است

آیا میخواهید رتبه سایت خود را بالا ببرید؟

آیا شما از آن دسته مشتریانی هستید که میخواهید و علاقه مند هستید رتبه ی سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل بالا ببرید و میزان بازدید و مشتری خود را بیشتر کنید ما در گروه طراحی و سئو برمک وب میتوانیم به شما در این زمینه کمک کنیم برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید .

بیشتر بخوانید !
الگوریتم RankBrain

سئو تکنیکال ، ستون فقرات سایت شما

به طور معمول میتوان گفت سئو تکنیکال مهم ترین و اساسی ترین فاکتور برای موفقیت سایت با توجه به استاندارد های کد نویسی می باشد . گوگل برای درک بهتر این مسئله رابطه ی مستقیم با محتوا و کد نویسی استاندارد سایت شما دارد .

سئو چیست؟

از مهترین فاکتور های اساسی برای یک سایت رعایت کد های استاندارد HTML هنگام کد نویسی ، بهینه سازی سایت برای موبایل ، افزایش سرعت سایت و نشانه گذاری استاندارد بصورت Schema و … را میتوان از مهم ترین کارهای سئو تکنیکال دانست .

برنامه ریزی ، برنامه ریزی و بازهم برنامه ریزی !

ما برای شروع کار خود نیازمند یه برنامه ریزی و زمان بندی خاص هستیم ! برنامه ریزی ما بر اساس شناخت ما از رقبا و تحلیل آنها صورت میگیرد . بر اساس موضوع فعالیت سایت و کاربران عبارات کلیدی را مورد شناسایی قرار می دهیم و با توجه به وضعیت رقبای خود و نقاط ضعف و قوت آنها یک برنامه برای هدف گذاری و تولید محتوا در نظر بگیریم.

سئو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button